Zmniejszanie zużycia paliwa

Producenci samochodów chcą zmniejszyć zużycie paliwa do minimum. Przy znamionowych prędkościach ogranicza się osiągi i zużycie paliwa na 4 i 5 biegu tworząc luz w gazie. Aby zaoszczędzić w cyklu miejskim ograniczenia obrotów poniżej 3000 obr/min. kosztem mocy, elastyczności i przyspieszenia. Klient wybiera auto bardziej ekonomiczne. Ze względu na różnice podatkowe w różnych krajach istnieje inna moc silników w tych samych modelach samochodu. W jednych krajach są wyższe w innych niższe. To samo auto w Japonii będzie miało więcej KM niż np. w Niemczech.

Można jednak odzyskać straconą moc wykorzystując odpowiednie chipy. Nie musi to się wiązać z wielkimi kosztami i stratą w jakości użytkowej samochodu. Wystarczy dbać o samochód, korzystając z paliwa o wysokim poziomie oktanów, czyli co najmniej 95. W ten sposób możemy uzyskać od 10 % do do 25% ( w aucie z turbiną) większą moc silnika. Poprzez zmianę chipa, który jest oprogramowaniem komputera sterującego prace silnika, zmieniamy możliwości auta. Wraz ze wzrostem mocy, sprawności i nieznacznym zmiejszeniu zużycia paliwa nie tracimy nic, ze sposobu prowadzenia samochodu.

Chip tunning nie zwiększa zużycia paliwa! Niekiedy, gdy modyfikacja jest zrealizowana poprawnie przy użyciu nowoczesnych elementów, może nawet zmiejszyc zużycie paliwa. Jednym z takich modułów jest Ecobox. Można przy jego wykorzystaniu zmniejszyć spalanie do 12% przy jednoczesnym wzroście mocy o około 10%. Ecobox jest wpinany na listwę wtryskową common-rail. Porównuje bieżące wskazania czujnika ciśnienia szyny wtryskowej z fabryczną mapą ze sterownika ECU. Ecobox zwiększa nieznacznie ciśnienie wtrysku w obszarze pracy, gdzie auto jest chwilowo obciążane, natomiast obniża, gdy auto jedzie ze stałą prędkością. Box poprawia fabryczną charakterystykę ciśnienia paliwa tam gdzie jest nierównomierna. Auto pracuje ciszej i delikatnej podczas spokojnej jazdy. Dodaje nam mocy podczas wyprzedzania czy też przyspieszania. Ecobox dodaje silnikowi mocy i ma on większą sprawność. Rozwiązanie wydaje się być mało skomplikowane. Jednakże należy umieścić w Ecoboxie oryginalne mapy ciśnienia paliwa dla danego typu silnika oraz szybki procesor do analizy tych map i danych napływających z czujnika ciśnienia szyny. Wykorzystując dokładne informacje o osiągach i charakterystyce pracy auta, może on działać bardzo skutecznie. Montaż jest łatwy i zajmuje kilka minut dzięki oryginalnym wtyczkom i dokładnej instrukcji. Jest on przeznaczony tak dla indywidualnych klientów jak i dla firm.