Port Lotniczy w Gdańsku a wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Port Lotniczy W Gdańsku im. Lecha Wałęsy to miejsce o znaczeniu międzynarodowym. Jego położenie geograficzne doceniono jeszcze w czasach, kiedy port zaczynał dopiero powstawać. To właśnie położenie geograficzne sprawiło, iż lotnisko stało się punktem tranzytowym o znaczeniu globalnym. Doceniły ten fakt inne kraje, nie tylko te sąsiadujące z Polską, ale przede wszystkim te odległe od niej o wielokilometrową przestrzeń. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy znajduje się na Wysoczyźnie Kaszubskiej.

Na zachód od portu, w odległości 10 kilometrów leży miasto Gdańsk, gdzie można skorzystać z atrakcyjnych rozrywek oraz usług wypożyczalni samochodów Gdańsk. Korzystając z usług transportowych podróżni przekonują się, iż dojazd z miejsca do miejsca nie musi być problemowy. Na południe od lotniska znajdziemy miasto Gdynia leżące w odległości 23 kilometrów. Tę trasę również bez przeszkód pokona wypożyczalnia samochodów Gdańsk swoimi pojazdami.

Głównym elementem lotniska jest pas startowy potrzebny dla samolotów w celu wylotu i lądownia. Port w Gdańsku posiada pas startowy wykonany z wysokiej jakości asfaltu, zgodnie z zachowaniem wszelkich norm budownictwa. Pas posiada 2,8 km długości i 45 metry szerokości na kierunku 11/29. Jego podstawowym wyposażeniem jest oświetlenie nawigacyjne oraz inny rodzaj oprzyrządowania potrzebnego do zachowania bezpieczeństwa pasażerów. Bezpieczeństwo pasażerów jest nadrzędną sprawą lotniska podobnie, jak wypożyczalni samochodów Gdańsk.

Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy posiada dwa terminale pasażerskie: T1 i T2. Pierwszy terminal obsługuje pasażerów odlatujących oraz przylatujących z krajów nienależących do strefy Schengen. Terminal T1 funkcjonuje, jako miejsce odpraw pasażerów odlatujących i przylatujących z krajów należących do Schengen.